Ünlü giyim devi iflasın pençesinde! 215 şubesi vardı

Merhabalar,

Dünyaca ünlü dev giyim şirketi iflasla karşı karşıya.

 

 

 

Patronlar Dünyası’ndan Gökmen Mert Kural haberine göre, Ekonomik kriz birçok dev şirketin iflasına neden oluyor. Fransa’nın en ünlü giyim markalarından biri Naf Naf, 3 yılın ardından yine kötü günler geçiriyor.

 

2020 yılında Türk girişimci bir ailenin devraldığı ünlü marka, iflas ile karşı karşıya. 1973 yılında kurulan Naf Naf, o dönem sahibi olan Çinli grup La Chapelle yönetiminde büyük bir krize girmişti. 2020 yılında mahkeme kararıyla Naf Naf’ı Yılmaz kardeşlerin kurduğu SY Corporate adlı şirket satın almıştı.

 

 

Fransa'da Türk aile, Fransa'nın ünlü hazır giyim markasını satın aldı

160 MAĞAZASI BULUNUYORDU

 

O dönem bin 170 çalışanı ve 160 mağazası bulunan Naf Naf’ın en büyük borcu ise Selçuk Yılmaz’ın yönettiği SY adlı Türk şirketineydi. 4 milyon euroluk borcu almak yerine Yılmaz kardeşler, markayı satın almıştı.

 

Nostalji Rüzgarı: Bir Zamanlar Çok Sevdiğimiz ama Türkiye'den Çekildiği İçin Artık Olmayan 30 Marka

CİROSU 165 MİLYON EURO

 

Naf Naf’ın şu anda yaklaşık 215 satış noktası var. Şirkete göre toplam satışları 165 milyon Euro civarında. 2022’de 660 kişinin çalıştığı Fransa pazarından elde edilen gelir ise yaklaşık 141 milyon Euro.

 

Edinilen bilgilere göre daralan pazarda ve satış trafiğindeki azalma yaşayan marka yönetimi, “satışlardaki düşüş” ve “borç ağırlığının artması” nedeniyle sıkıştığını, yapısal maliyetlerin ise değişmediğini vurguluyor.

 

bir miktar şeftali Vezüv Yanardağı naf naf marka - united-tec.net

 

40 YIL ÖNCE FRANSA’YA GİTTİLER

 

Selçuk Yılmaz ve kardeşlerinin kurduğu Sy Corporate şirketi Fransa’daki ünlü hazır giyim mağazalarına tedarikçilik yapıyor. 1984 yılında Fransa’ya göç eden aile, tekstil sektöründe büyüdü. Şirketin, Fransa, Türkiye ve Tunus’ta da en az bin 200 çalışanı var.


Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın