Sevindiren Santiment Analizi: Bunlar Kripto İçin Boğa Sinyali!

Merhabalar,

Analitik firması Santiment, düşüşten bir gün evvel paylaştığı toplumsal hacim metriklerini ‘boğa sinyali’ olarak yorumlamıştı. Firma analistleri, kripto yatırımcılarının süratle azalan ilgisini birikim etabının başlangıcı olarak görüyor.

Sosyal hacim metrikleri, piyasadaki gerilemenin ortasında kripto için yeşil sinyal veriyor

Santiment, dün paylaştığı tahlillerde, toplumsal medya platformlarında muhakkak kripto tabirlerini kullanan tartışmaların süratle soğuduğunu bildirdi. Bu eğilimi piyasanın tabana ulaşmaya yakın olabileceğinin göstergesi olarak yorumladı.

Analizlerinde “Yatırımcılar ilgisizlik belirtileri gösterdikçe Twitter, Telegram, Discord, Reddit ve 4Chan’daki kripto tartışma oranları düşüyor. Bu düşüşlere, piyasaların klasik olarak yükseliş eğilimi gösteren birikim kademesine yaklaştığının bir işareti olarak bakın” diye yazdı.

sevindiren santiment analizi bunlar kripto icin boga sinyali 0 HNjzsjhl

‘Ethereum yatırımcılarını sıkıntı vakitler bekliyor’

Ardından Santiment, Ethereum’un (ETH) kripto borsalarındaki arzının rekor düşük düzeylere yaklaştığını paylaştı. Bunun önder altcoin için gelecekteki satış potansiyelini sınırladığını öne sürdü. Bununla birlikte, ETH’nin mevduat süreçleri haftayı kapatmak için fırladığından, önümüzdeki birkaç günün Ethereum için şiddetli olabileceği konusunda uyarıyor.

Ethereum’un borsalardaki arzı, şu anda yalnızca %9,47 ile rekor düşük düzeylere düşmeye devam ediyor, bu da gelecekte daha düşük bir satış riski manasına geliyor. Ancak, faal para yatırma adresleri Mart ayından bu yana en yüksek düzeyine ulaştı ve bu hafta sonunun dalgalı olabileceği manasına geliyor.

sevindiren santiment analizi bunlar kripto icin boga sinyali 1 y5ainrDY

ETH fiyatı şu anda son 24 saate nazaran %5’in üzerinde düşüş gösteriyor. Yazım sırasında, 1,730 dolar bölgesinde tutunuyor.

Kripto balinaları son düşüşe nasıl reaksiyon gösterdi?

Santiment daha sonra Tether (USDT) balinalarının faaliyetlerini inceledi. Tahlillerine nazaran, USDT balinaları ve köpekbalıkları tarihteki en büyük ölçüde Tether biriktirdi ve stablecoin’in birçoklarını borsalardan çıkardı.

Tether’in anahtar köpekbalığı ve balina adresleri ile borsalardaki kripto para ölçüsü ortasında farklı bir alaka var. USDT’de 100.000 ila 10 milyon ABD doları olan cüzdanlar şu anda 16 milyar doları aşıyor ve bu kripto paraların birçok borsalardan uzaklaşıyor ve soğuk cüzdanlara geçiyor.

sevindiren santiment analizi bunlar kripto icin boga sinyali 2 vikdkHYh

Bitcoin ağının faal adres sayısı artıyor

Santiment, Bitcoin (BTC) ağının hafta boyunca daha faal adresler gördüğünü söyledi. Faal adresler, rastgele bir günde BTC transferine katılan farklı adreslerin sayısını gösterir. Santiment’e nazaran, artan faal adresler, bilhassa potansiyel bir satış riski olmadan artan kripto para yararını gösterdiği için azalan döviz mevduatlarıyla birleştiğinde bir yükseliş sinyali olarak görülebilir. Tahlillere nazaran:

Piyasa genelinde volatilitenin artmasıyla, Bitcoin’in kullanım seviyesi epeyce sert bir halde arttı. BTC ağında etkileşime giren eşsiz adreslerin sayısı, 21 Nisan’dan bu yana birinci sefer, son iki günün her birinde bir milyonu aştı.

sevindiren santiment analizi bunlar kripto icin boga sinyali 3 IySPEAc4

Mike McGlone’a nazaran 52 haftalık hareketli ortalama kritik

Son olarak, Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in 52 haftalık hareketli ortalamasının üzerinde kalmakta zorlandığı için düşüş trendine girebileceğini belirtti. Teknik analiste nazaran BTC, FED’in para siyasetini sıkılaştırma sinyalleri vermesi nedeniyle hala düşüş riskiyle karşı karşıya.

https://twitter.com/mikemcglone11/status/1666782404676055042

McGlone, Bitcoin’in düşüş eğiliminin pay senedi piyasasının direnciyle tezat oluşturduğunu söylüyor. Bu nedenle, Bitcoin’in 52 haftalık hareketli ortalamasına geri dönebileceği kestirim ediyor. Kıdemli analist, bu durumun kripto piyasasındaki yükseliş ve çöküşlerin tarihî modelini yansıttığını belirtti. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, JPMorgan analistleride Bitcoin’in uzun vadede altın piyasanın ivmesini takip etmesini bekliyor.


Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın