Küresel alternatif bloktan para çıkışı! BRICS’in ilk banknotu BAE’ye verildi

Merhabalar,

PARAANALİZ.COM

Rusya’nın Güney Afrika Büyükelçisi Ilya Rogachev, BAE’nin diplomatik misyon şefi Mahash Saeed Alhameli’ye BRICS ortak para biriminin 100 birimlik sembolik, “BRICS Yeni Kalkınma Bankası” yazılı bir banknotunu hediye etti.

İran haber ajansı IRNA’nın haberine göre Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’nin BRICS üyeliğine kabulü nedeniyle Salı gecesi Pretorya’daki BAE Büyükelçiliği’nde düzenlenen törende Rusya’nın Güney Afrika Büyükelçisi kısa bir konuşma yaptıktan sonra sembolik olarak Rusya’da basıldığını söylediği 100’lük BRICS banknotunun tanıtımını yaparak BAE büyükelçisine takdim etti. Törende Rusya’nın BRICS’in dolarizasyon politikası doğrultusundaki bu sembolik ve siyasi girişimi yoğun ilgi gördüğü de bildirildi.

Banknotun bir yüzünde BRICS üyesi 5 ülkenin bayrakları, diğer yüzünde ise İran İslam Cumhuriyeti’nin de aralarında bulunduğu birçok ülkenin bayrakları bulunuyor.

(HABER MERKEZİ)

İLGİLİ HABERRusya ve Çin’in dahil olduğu BRICS bloğu G20’ye tavır mı aldı?Rusya ve Çin’in dahil olduğu BRICS bloğu G20’ye tavır mı aldı?

İLGİLİ HABERBRICS’in ekonomik büyüklüğü yeni üyelerle 33 trilyon dolara yükselecekBRICS’in ekonomik büyüklüğü yeni üyelerle 33 trilyon dolara yükselecek

İLGİLİ HABERBRICS doların hakimiyetini sonlandırabilirBRICS doların hakimiyetini sonlandırabilir

İLGİLİ HABERBRICS zirvesine katılan Rus Sözcü: Dolar çok sorunlu para birimiBRICS zirvesine katılan Rus Sözcü: Dolar çok sorunlu para birimi


Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın