Binance, SEC Davasında Üstünlüğünü Duyurdu!

Merhabalar,

Binance, geçtiğimiz dakikalarda Twitter’dan, mahkemenin SEC’in “açıkça gerekçelendirilmemiş” taleplerini reddetmesini “memnuniyetle” duyurdu. İkili dün Binance.US’in varlıklarına çalışanlar dışında kimsenin müdahale edememesini içeren bir mutabakat yapmıştı.

Binance, SEC’in tezleri için ispat sunamadığını söyledi

İkili Cuma günü geç saatlerde Binance.US’in varlıklarıyla ilgili iki taraflı mutabakat yaptı. 5 Haziran’da başlayan dava süreci, bu muahede ile birlikte Binance için “ölüm cezası” manasına geliyordu. Sıcak gelişmede Binance.US, mutabakat ile ilgili güncelleme sağladı:

Mahkeme, SEC’in askıya alma talebini kabul etmedi

Resmi duyuruya nazaran, “SEC ile mevcut savaş hakkında bir güncelleme sağlamak istiyoruz. Mahkemenin, SEC’in hem gerçekler hem de yasalar tarafından açıkça gerekçelendirilmemiş olan platformumuzdaki varlıkların dondurulması ve süreksiz müdafaa kararına tabi tutulması talebini kabul etmediğini size bildirmekten memnuniyet duyuyoruz.

Herhangi bir ispat sunulmamıştır

“Bunun yerine, SEC ile iş faaliyetlerimize devam etmek için Mahkeme kararıyla mutabakata varabildik. SEC tarafından müşteri varlıklarının berbata kullanıldığına dair rastgele bir delil sunulmamıştır. Aslında, SEC avukatları bu hafta başlarında Mahkemede, Yargıç tarafından sorulduğunda, bu türlü bir şeyin meydana geldiğini gösteren hiçbir ispatları olmadığını kabul ettiler.”

https://twitter.com/BinanceUS/status/1670077275419869186

“Bu hengame işimize ve prestijimize ziyan verdi”

Tweet’in son kısmında, düzenleyici aksiyonun neden olduğu yıkım yer aldı. Binance.US, kendilerini mahkemede savunmaya devam edeceklerine dair garanti verdi:

SEC’in talebi, gerçeklerle desteklenmeyen savlarda bulunsa bile, kripto sanayisini rastgele bir biçimde öldürmeye yönelik devam eden teşebbüsleriyle dengeli olan işimizi tesirli bir formda kapatabilirdi. Bu hengame işimize ve prestijimize ziyan verdi, lakin mücadeleci ruhumuza yahut temelsiz suçlamalara ve adalet sistemimize ilişkin olmayan “icra yoluyla düzenleme” taktiklerine karşı kendimizi savunma kararlılığımıza ziyan vermedi. Mahkemede kendimizi savunmaya devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.

Binance ve SEC anlaşması

Binance.US ve SEC, Cuma günü geç saatlerde muahede yaptı. Buna nazaran, mahkeme buyruğuyla mutabakat sağlanarak, Binance.US’un olağan işlerine devam etmesine müsaade verildi. Bilhassa, SEC’nin müşteri varlıklarının berbata kullanımıyla ilgili rastgele bir delil sunmadığı belirtiliyor. Hatta SEC avukatları, mahkemde hakim tarafından sorulduğunda bu türlü bir şeyin meydana geldiğine dair hiçbir ispat olmadığını kabul etti. Bu gelişme, BinanceUS’un prestijine ziyan vermiş olsa da, şirket kendini haksız suçlamalara ve “düzenleyici tesir ile düzenleme” taktiklerine karşı savunmaya devam edeceğini tabir ediyor.

binance sec davasinda ustunlugunu duyurdu 0 shCzBLiB

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere dava süreci 5 Haziran’da başladı.


Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın