Alameda Research’ün Bu Altcoin Varlığı İflas Riski Altında!

Merhabalar,

Önde gelen bir kripto para firması Alameda Research’ün Solana’daki yüzde 8,2’lik kilitli stake’i iflas süreciyle karşı karşıya. Uzmanlara nazaran, bu durumun altcoin fiyatını etkileme potansiyeli var. Bu ortada, Solana Vakfı, SEC’in ‘menkul kıymet’ tezlerine yanıt verdi.

Alameda Research’ün bu altcoin varlığı iflas riskiyle karşı karşıya

Delphi Digital’in topladığı datalar, Alameda Research’ün SOL’da yaklaşık 45 milyon dolar tuttuğunu ortaya koyuyor. Lakin, firmanın varlıklarına en az 2025 ortasına kadar erişilemeyecek. Solana’daki böylesine değerli bir payın bahtı belirsizliğini koruyor. Bu yüzden, bu durum kripto topluluğunda dikkatleri üzerine çekti. Alameda Research’ün kilitli payı, toplam SOL arzının değerli bir kısmını temsil ediyor. Ayrıyeten, önümüzdeki yıllarda token’ın piyasa dinamiklerini potansiyel olarak etkiliyor.

https://twitter.com/Delphi_Digital/status/1667214983556415501

Bu gelişme altcoin için ne söz ediyor?

Delphi Digital’in paylaştığı bilgiler, Solana ekosistemi için ek bir tasayı vurguluyor. Son birkaç aydır, bir hesap Vakit Yüklü Ortalama Fiyat (TWAP) sistemiyle SOL’u kademeli olarak tasfiye ediyor. Muhtemelen birinci yatırımcılardan birine ilişkin olan bu hesap halihazırda yaklaşık 7 milyon SOL sattı. Bu satıştan geriye yaklaşık 10 milyon SOL kaldı.

Bu hesabın devam eden satışları, SOL piyasasında ani satış baskısı yarattı. Böylelikle, Alameda Research’ün iflas süreçlerinin potansiyel sonuçlarını daha da kötüleştirdi. Piyasadaki bu arz artışının kısa vadede altcoin fiyatını ve yatırımcı hassaslığını nasıl etkileyeceği şimdi belirli değil. Solana topluluğu ve paydaşları, kalan 10 milyon SOL’un nasıl satılacağına büyük bir ilgi gösteriyor. Bu yüzden, muhtemelen durumu yakından izleyecekler. Piyasa iştirakçileri, bu kıymetli arz piyasaya girerken SOL’un fiyatındaki potansiyel dalgalanmaları takip edecek.

Bu son gelişmelerin Alameda Research’ü ve kripto para dünyasındaki pozisyonunu nasıl etkileyeceği şimdi belirli değil. Kilitlenen pay ve akabinde gelen iflas süreçleri, daima gelişen dijital varlıklar dünyasında yatırımcıların ve kesim iştirakçilerinin karşılaştığı riskleri ve zorlukları hatırlatıyor.

alameda researchun bu altcoin varligi iflas riski altinda 0 zgRsj2Id

Solana Vakfı SEC’in savlarını reddetti

Solana Vakfı, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) SOL’un kayıtsız bir menkul değer olduğu istikametindeki tezlerini reddetti. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere SEC, bu haftanın başlarında kripto borsaları Binance.US ve Coinbase’e karşı dava açtı. Bu borsaları, SOL dahil olmak üzere kripto varlık menkul değerlerinin ticaretini yapmakla suçladı. Solana Vakfı yakın vakitte yaptığı bir açıklamada, SEC’in SOL sınıflandırmasına karşı çıktı. Ayrıyeten, bunun merkezi olmayan bir yazılım projesi olan Solana Blockchain’in lokal tokeni olduğunu ve bir menkul değer olmadığını belirtti. Bu bağlamda şu açıklamayı yaptı:

SOL, genişlemek ve gelişmek için merkezi olmayan kullanıcı ve geliştirici iştirakine dayanan sağlam, açık kaynaklı, topluluk tabanlı bir yazılım projesi olan Solana Blockchain’in mahallî tokenidir.

alameda researchun bu altcoin varligi iflas riski altinda 1 OLk1BbrY

Solana NYC Hacker House etkinliğinde “WTF kripto siyasetinde neler oluyor” başlıklı bir panel sırasında, vakfın siyaset lideri Amira Valliani, SEC’in tezlerine itiraz etti. Valliani, “SOL bir menkul değer değildir” diyerek, kesin bir lisanla tabir etti. Vakfa nazaran, siyaset yapıcıların dijital varlıklar alanındaki binlerce teşebbüsçü için yasal netlik sağlamak üzere düzenleme konusunda yapan ortaklar olarak daima iştiraklerini memnuniyetle karşılıyorlar.

Dahası, Solana topluluğu, Blockchain’in düzenleyici düşünceleriyle çok derecede ilgili görünmüyor. Bir geliştirici, “Geliştiricilerin hiçbirinin umurunda olduğunu sanmıyorum. SOL’un bir menkul değer olması, Solana’nın üzerine bina inşa edenleri hakikaten etkilemiyor,” dedi. Öte yandan, SEC’in yasal süreçlerinin akabinde SOL’un fiyatı kısa bir düşüş yaşadı. Lakin o vakitten beri toparlanmaya çalışıyor.


Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın